غذاهایی که هر مسافر جهانی باید در طول زندگی امتحان کند!

امروز به سراغ خوردنی ها رفته ایم. خوردنی هایی متفاوتی از سرتاسر جهان. اگر شما هم عاشق امتحان کردن غذاهای جدید هستید، با جذاب تور همراه باشید تا 10 غذایی که هر مسافر جهانی باید در طول زندگی امتحان کند را به شما معرفی کنیم.


فوگو - ژاپن

Fugu ، یک ماهی پفکی ژاپنی ، به اندازه کافی سم برای کشتن 30 نفر دارد ، اما مطمئن باشید - هنگام غذا خوردن روی آن بیمار نمی شوید. این به این دلیل است که سرآشپزهای بسیار ماهر که این غذای خوشمزه ژاپنی را تهیه می کنند ، قبل از اینکه بتوانند فوگو سرو کنند ، باید سالها آموزش ببینند - همراه با گرفتن مجوز ویژه. ماهی را می توان در خورشت ، کباب یا به صورت ساشیمی نازک کاغذی خورد. کسانی که می خواهند این غذای خوشمزه را امتحان کنند باید در طول فصل فگو به ژاپن سفر کنند.


عنکبوت سرخ شده - کامبوج

این غذاهای خوشمزه در سراسر کامبوج موجود است ، اما در شهر اسکون خاص است ، در روغن سیر سرخ می شود تا زمانی که از خارج ترد و از داخل نرم شود. به طور معمول از نوع رتیل ، ممكن است عمل خوردن این عنكبوت ها از زمان سلطنت خمرهای سرخ ، زمانی كه روستاییان فقیر مجبور به یافتن منابع جایگزین غذایی بودند ، آغاز شده است. عنکبوت ها اغلب به مسافرانی که از شهر عبور می کنند و به دنبال یک میان وعده سریع هستند فروخته می شوند. علاوه بر اینکه پر از پروتئین است ، شایعات حاکی از آن است که حتی گفته می شود زیبایی مصرف کننده را افزایش می دهد.


صدف چوبی - کانادا

این غذا که از بیضه های گاو نر ساخته شده است با نام صدف کوهی راکی نیز خوانده می شود. در كل كشورهاي دامداري ، به كساني كه به كنجكاوي مي خواهند نسخه كانادايي را امتحان كنند ، توصيه مي شود كه به Bottlescrew Bill’s در كالگري بروند.


بالوت - فیلیپین

بالوت که صدها سال اصلی در فرهنگ فیلیپینی به شمار می رود ، تخم مرغ باروری است که برای مدت زمان مشخصی جوجه کشی شده است. به طور معمول با کمی چاشنی فلفل قرمز ، سیر و سرکه خورده می شود ، تمام محتوای تخم مرغ ، از جمله اردک بچه باز نشده مصرف می شود. یک غذای معمول خیابانی ، Balut اغلب با یک آبجو سرد دنبال می شود - فقط ترک ، لکه دار شدن و گاز گرفتن.


هاگیس - اسکاتلند

غذای ملی اسکاتلند در نظر گرفته می شود ، این مخلوط شامل قلب گوسفند ، کبد و ریه ها ، پیاز ، بلغور جو دوسر ، ادویه جات ترشی جات و مواد معدنی است. این غذای دلچسب به طور سنتی در معده گوسفندان پر می شود و جوش می زند ، به قرن 1400 برمی گردد. Haggis که معمولاً با تات و نیپ (که برای شما سیب زمینی و شلغم له شده است) خورده می شود ، غالباً با درام ویسکی اسکاچ سرو می شود تا همه چیز خراب شود. امروزه هاگیس به راحتی به صورت آماده از فروشگاه های مواد غذایی در دسترس است و منبع بسیار خوبی از آهن و فیبر است.


San-nakji - کره جنوبی

این غذای هشت پا زنده که یک غذای خوشمزه کره جنوبی است ، به صورت کامل یا تکه ای خورده می شود - بسته به اندازه نمونه. به صورت خام و معمولاً فقط با چاشنی روغن کنجد ارائه می شود ، آنقدر تازه است که شاخک ها هنوز در حال حرکت هستند.


اسکامولز - مکزیک

ممکن است شبیه سالاد غلات باشد ، اما این غذا در واقع از لارو مورچه تشکیل شده است. که معمولاً خاویار حشرات نامیده می شود ، در غذاهای مکزیکی یک ماده غذایی خوشمزه محسوب می شود و مصرف آن به زمان آزتک ها برمی گردد. تخم مرغ ها از سیستم ریشه گیاهان مغز و گاو برداشت می شوند و لاروهای ریز را می توان در تاکوها ، املت ها و یا به تنهایی یافت. وقتی با کره یا تفت داده می شود ، پوست مرغ کمی طعم گردویی دارد.


هاکارل - ایسلند

غذای ملی ایسلند ، هاکارل کوسه ای در گرینلند است که اجازه تخمیر و پوسیدگی را دارد - اگر تازه باشد ، کوسه در واقع سمی است و نمی توان آن را خورد. هاکارل به دلیل بوی قوی آمونیاک و طعم ماهی معروف است ، به همین دلیل توصیه می شود که مبتدیان ماهی را با یک روحیه محلی بدرقه کنند. ایسلندی ها می توانند هاکارل خود را در تمام طول سال بخورند ، زیرا این ماهی در سوپرمارکت های عادی به فروش می رسد.


ساندویچ مغز سرخ شده - ایالات متحده

در برخی از مناطق ایالات متحده آمریکا ، به ویژه در دره رود اوهایو ، این غذای خوشمزه هنوز در فهرست غذاها یافت می شود. این غذای ساخته شده از گوساله های خرد شده یا مغز خوک که به شدت خمیر و سرخ شده اند ، توسط مهاجران آلمان و هلند تهیه شده و مشتاق حذف هر نوع زباله بودند. این ساندویچ ها با کالری سنگین ، معمولاً همراه با خردل و ترشی پیاز سرو می شوند. بیشتر عطر و طعم ساندویچ از خمیر حاصل می شود ، مغزها دارای طعم ملایم و بافتی ملایم هستند.


کاسو مارزو - ایتالیا

Casu Marzu خامه ای و نرم است - و همچنین به طور اتفاقی حاوی هزاران ماش زنده است. این غذای خوشمزه ساردینی ، که به معنای واقعی کلمه "پنیر فاسد" است ، با اجازه دادن به مگس ها تخمگذاری روی سطح پنیر Pecorino که قسمت بالای آن قطع شده ، ساخته می شود تا دسترسی آسان داشته باشد. وقتی تخمها بیرون می آیند ، لاروها از طریق پنیر غذا می خورند ، چربی ها را می شکند و وسط معمولاً سخت آن را نرم می کند. قوی و غنی ، طعم و مزه این پنیر تند ساعت ها ادامه دارد.


منبع: readersdigest

/ 0 نظر / 211 بازدید